Güzellik; Ağız Ve Diş Bakımı

Güzelliğin temel ilkeleri; temiz dişler ve temiz bir ağız.

Güzellik; Ağız Ve Diş Bakımı
diş bakımının önemi

Güzellik ve sağlık diş bakımı ile başlar

Dişler mutlaka estetik dizilmeyebilir, hatta çarpık da olabilir. Ama önemli olan dişlerin temiz ve çürüksüz olmasıdır.

Ne kadar süslü ve güzel olursa olsun temiz olmayan nesnelerin bir anda neleri yok edebileceği mutlaktır. Gözlerin süzülüşünde, gamzelerin çarpıcı gölgesinde, özenle güzelleşen dudakların bir kıvrılışında bir anda istenmeyen bir şekilde ortaya çıkan sarılı, siyahlı,hapishane duvarı gibi dişler… Daha da kötüsü istenmeyen ağız kokusu.

Konumuz “diş ve ağız sağlığı” temel ilkesi de öncelikle temizliktir. gülen bir yüzün vitrini olarak tanımlayabileceğimiz, ikna eden bir yapının en göz alıcı noktası ve vücut kapısının sütunları ağız ve dişlerimiz, temiz dişlerimizdir.

Dişler mutlaka estetik dizilmeyebilir, hatta çarpık da olabilir. Ama çürüksüz ve temiz ise bu detaylar oldukça önemsizdir. 

Ağız kokusu da burun ve boğazdan gelen akıntılar haricinde, temiz olmayan, taşlar ve çürüklerle dolu, hatta yanlış yapılmış dolgu ve protezlere sahip bir ağızdan, karakteristik olarak ve güçlü şekilde yansır maalesef.

Gün içinde bir kez bile ağzımızı yıkamak, sabahları dişleri fırçalamak, ve hatta dil üstünü de özenle fırçalamak oldukça önemlidir. Özellikle akşamdan sabaha ağızda oluşan ağız içi tabakasında bir bakıma donmuş yağ gibi inceden saran, bakteri açısından zengin ve koku ihtiva eden ortamın temizlenip giderilmesi gerekmektedir. Özellikle sigara içiliyorsa.

Dişlerin arka ve aralarında birikmiş taşlar arasında,kötü yapılmış dolgu ve protezlerin içinde , sıcak ve nemli, bol besinli ortama sahip bakteriler, mikroplar, rahat koloniler kurar, aileler oluşturur, kendilerini rahatsız etmeyen ev sahibine teşekkürlerini sunmanın yanı sıra, zarar vermek ve daha sağlıksız bir ortamı oluşturmak için fırsat kollarlar.