2022 İlkbahar – Yaz Moda Renkleri

Havalar ısınıyor ve yeni sezon yaklaşıyor. 2022 ilkbahar ve yaz mevsimlerine damgasını vuracak renk trendlerini keşfedin.

2022 İlkbahar – Yaz Moda Renkleri
yaz modası

Sarı

Bu sezon parlak renkleri bol bol görmeye hazır olun. Sarının tonları bahar koleksiyonlarıyla beraber hayatımıza girmeye başlayacak.

Beyaz

Hangi mevsim olursa olsun beyazı tercih etmek asla yanlış olmaz. Spor olsun, sofistike bir seçim olsun beyaz asaletini her zaman koruyor. Uzun zamandır moda dünyasının red ettiği lila emin adımlarla geri geldi.

Mavi

Neredeyse ilkbahar ve yaz boyunca maviyi her kıyafet türünde göreceğiz. Gece mavisi, bebek mavisi, türkuaz ve canlı mavi tonları gündemde olacak. Mavi tonlar, canlı ve eğlenceli bir yazın habercisi gibi…

Oranj

Parlak renkler ailesinin başını çeken renk! Giymesi ve taşıması zor renklerdendir ve giymek cesaret ister. Bu yaz oranj seviyorsanız şifon gibi hafif kumaşları tercih edin.

Kum Rengi

Bej renginin bir tonu olan kum rengi, turuncu ve kırmızı gibi sıcak renklerle kombine ettiğinizde çok şık duracak. Kum rengi bir kıyafet mutlaka gardırobunuzda olmalı. Özellikle keten kumaşla hazırlanmış bir parça tercih edebilirsiniz. Marsala 2020 yılının pantone rengi marsala! 2020’nin siyahı diyebiliriz.

Kahverengi ve kırmızı arasında şarap rengi bir ton. Son derece sofistike olan bu rengi beyaz, gri, toz pembe, pudra rengi kıyafetlerle kombinleyebilirsiniz.

Haki yeşil, marsala’dan sonra sezona damgasını vuran diğer renk. Kolsuz ceketlerde, elbiselerde, pantalonlarda, uzun tiril tiril bluzlarda kendini buluyor. Askeri tarz bu yaz size eşlik edecek gibi.

Ve son olarak Pantone 2020 trend rengi 19-4052 Classic Blue

2020 pantone mavi

Dünya renk otoritesi Pantone popüler moda rengini mavi olarak belirledi, Yapılan açıklamaya göre 2020’de en çok öne çıkan renk; mavi ve tonları oldu. Hemen hemen her kıyafette, gömlekte, pantolonda, sweat-shirt’lerde mavi rengi sık sık göreceğiz. Tanınmış bir çok ünlü markanın 2020 ilkbahar-yaz sezonu modellerinde klasik mavi rengini görmek mümkün.

Görseller: Designed by halayalex / Freepik
Designed by Freepik