L’Oréal Parıs True Match Fondöten

L’Oréal Parıs True Match Fondöten
l'oréal true match fondöten

Bugün sizlerle birlikte yeni L'Oréal Paris True Match Fondöteni inceleyeceğiz. Bu fondöten yıllardır birçok kadının severek kullandığı bir ürün ancak şimdi yenilenen formülüyle tekrardan piyasaya sürüldü ve ben de tabi ki hemen satın aldım ve denedim.

Yenilenen formülüyle kusurları kapatmakla birlikte, içerdiği hyalüronik asit, aloe vera ve nemlendirici antioksidanlar ile cilt bakımı da yapıyor. Aynı zamanda 2 haftalık kullanımda cilt kalitesini geliştirdiğini de iddia ediyor. Gelin şimdi bu fondötenin vadettiklerine bir bakalım;

  • Ciltteki kusurları kapatır.
  • Renk eşitliği sağlar.
  • Doğal bir kapatıcılığa sahiptir. Saten bitişlidir.
  • Cilt tonunuzla birebir uyum yakalar.
  • Ciltte fondöten “yokmuş gibi” görünür.
  • Cildinizi pürüzsüzleştirir.
  • Cilt bakımı yapar.
  • Her cilt tonuyla birebir uyum sağlayan 30 farklı renge sahiptir.

L’Oréal Paris True Match Fondötenin Yapısı

L’Oréal Paris True Match Fondötenin yapısı adeta su gibi yani çok akışkan. İnce yapısı sayesinde uygulanması ve dağıtılması oldukça kolay. İncecik bir yapısı olduğu için ciltte hiç ağırlık hissettirmiyor. Fondöten fırçasıyla da süngerle de rahatlıkla uygulanabiliyor. Biraz daha fazla kapatıcılık tercih ediyorsanız fırça ile uygulamanızı tavsiye ederim.

Ciltteki renk eşitsizliklerini gerçekten düzenlediğini de söylemek mümkün. Bence bu fondötenin sağladığı kapatıcılık gayet başarılı ama cildinizde fazla kusur varsa ya da daha yoğun bir kapatıcılık tercih ediyorsanız kat kat uygulayarak da kullanmanız mümkün. Yapısı ince olduğu için kat kat uygulamaya izin veriyor ve ciltte maske görüntüsü oluşturmuyor.

L'Oréal Paris True Match fondöten, içerdiği E ve B5 vitaminleri sayesinde ciltte yumuşacık bir his bırakıyor. Aynı zamanda 24 saate kadar nemlendirme sağlıyor. Tüm cilt tipleri için uygun olduğu söylense de bence daha çok kuru ciltler için uygun. Ancak karma ya da yağlı ciltler de, fazla parlama olmaması için, fondöteni uyguladıktan sonra matlaştırıcı bir pudrayla sabitleyerek kullanmayı deneyebilirler.

L’Oréal Paris True Match Fondötenin Yapısı
True Match Fondötenin Yapısı

Cilt Bakımı Yapan Fondöten True Match

Tüm bu özellikleri sayesinde True Match fondöten makyaj ve cilt bakımını aynı anda sunuyor. Düzenli kullanıldığında, iki hafta sonunda cilt kalitesinin gözle görülür bir şekilde arttığı, cildin daha pürüzsüz bir hale geldiği ve çok daha sağlıklı göründüğü de fondötenin vadettikleri arasında. Ben bu konuda henüz yorum yapamıyorum çünkü iki hafta boyunca düzenli olarak fondöteni uygulamadım. Ancak deneyimlediğim zaman buraya dipnot olarak ekleyeceğim.

L'Oréal Paris True Match Fondötenin Renk Skalası

L'Oréal Paris True Match fondöten, renk konusunda benim sıkıntı yaşadığım bir fondötendi. Ancak genişleyen renk skalasıyla bu soruna çözüm bulunmuş ve bu beni gerçekten çok mutlu etti. Çünkü bu fondötenin Türkiye’ye gelen en açık tonu pembe alt tonluydu ve benim cildim sarı alt tonlu olduğu için asla uyum sağlamıyordu. Yeni eklenen sarı alt tonlu seçenekleri sayesinde kendi cilt tonuma birebir uyan rengi buldum. Benim bu fondötendeki rengim 1.D/1.W Golden Ivory. Yeni eklenen çeşitleriyle True Match fondötenin artık her cilt tonuna uygun bir rengi var. İçerdiği doğal pigmentler sayesinde her cilt tonuna uyum sağlıyor. 

L'Oréal Paris True Match Fondötenin Renk Skalası

Daha detaylı görsel için tıklayınız...

Kendi ten rengimize ve cilt alt tonumuza uygun fondöten bulmak biraz zor olabiliyor bildiğiniz gibi. True Match fondötenin artan renk seçenekleri sayesinde beyaz, buğday ya da esmer, her cilt tonuna uygun renkler bulmak artık daha kolay.

Önemli olan bir diğer özelliği de biraz önce bahsettiğim gibi her cilt alt tonuna uygun renkler piyasa sürülmüş olması. Özellikle sarı alt tonlu renklerin eklenmesi beni çok sevindirdi. Sıcak (sarı) alt tonlu iseniz “Dore”, soğuk (pembe) alt tonlu iseniz “Rose”, nötr alt tonlu iseniz de “N” ifadelerinin yer aldığı, cilt renginize uygun fondöteni gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Cilt alt tonunuzu bilmiyorsanız, aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz. 

Benim deneyimlerime gelecek olursak; True match fondötenin yapısı gerçekten ağır değil, pudralı bir fondöten olmadığı için gözeneklere fazla dolmuyor. Doğal bir bitişe sahip olduğundan maske görüntüsü oluşturmuyor. Çok nemlendirici bir içeriği olduğu için benim karma cildimde biraz yağlanma ve parlama problemi oldu. Benim gibi hassas ve hemen hemen her ürüne tepki veren bir cilde sahipseniz sivilcelenme problemi de yaşayabilirsiniz. Bütün bunları göz önünde bulundurarak bir tercih yapmanızı tavsiye ederim.

Sonuç olarak ben bu fondöteni gerçekten çok beğendim. Tam günlük kullanıma uygun, yüzde ağırlık yapmadığı için fondöten yokmuş gibi hissettiren ve aynı zamanda bakım yapan bir fondöten. Kendi cilt tonuma uygun rengini de bulduğum için artık benim vazgeçilmezlerim arasına girdi.

l'oréal paris true match fondöten renk seçimi

loreal true match fondöten buğday ten

True Match Renkleri

Loreal paris true match renkleri

Siz bu fondöteni denediniz mi? Eski formülünü mü yoksa yeni formülünü mü tercih edersiniz? Denediyseniz düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere...