So Fly Poff Poff Sponge Makyaj Süngeri̇ İncelemesi̇

So Fly Poff Poff Sponge Makyaj Süngeri̇ İncelemesi̇
So Fly Poff Poff Sponge Makyaj Süngeri̇ İncelemesi̇

Bugün sizlerle ünlü YouTuber ve influencer Sebile Ölmez, nam-ı diğer “Sebibebi”nin çıkarmış olduğu markaya ait olan so fly makyaj süngerini inceleyeceğiz. Öncelikle So Fly markasından biraz bahsedecek olursak; çeşitli makyaj fırçaları ve iki çeşit süngerden oluşan bir ürün yelpazesine sahip.

Koleksiyonda pudra, aydınlatıcı, 2 çeşit far, kontür ve allık fırçası olmak üzere toplamda 6 çeşit fırça, “ultra soft” ve “soft” olmak üzere 2 çeşit makyaj süngeri, 6 fırçanın tümünü aynı anda satın alabileceğiniz bir fırça seti ve “brush guard” isimli fırça koruma ve kurutma filesi mevcut. Markaya ait ürünler şu an için bu kadar, eminim ileride daha çok ürün koleksiyona eklenecektir.

Bu makyaj süngerini piyasaya ilk çıktığı andan itibaren denemek istedim ancak elimde birçok süngerim olduğu için almayı hep erteledim. En sonunda, hakkındaki övgüleri duydukça kayıtsız kalamadım ve ben de bir tane edinip denedim.

Süngeri denemeden önce bu markanın far fırçalarından satın almıştım ve yapılarına, tasarımlarına ve kolay uygulama sağlamalarına bayılmıştım. Süngerden de memnun kalacağıma emindim ancak bu kadar beğeneceğimi ve vazgeçilmezim olacağını tahmin etmemiştim.

Sebile Ölmez’in kendisinin de dediğine göre “soft” versiyonu Beauty Blender süngere birebir muadil olduğu için ben “soft” yani yumuşak olanı tercih ettim. “Ultra soft” olanını denemedim ama “soft” versiyonu da inanılmaz yumuşak. Zaten duyduğuma göre ikisi arasında çok büyük bir fark yokmuş.

so fly makyaj makyaj süngeri

So Fly Makyaj Süngerinin Özellikleri

Süngerin vadettiklerine bakacak olursak; ilk olarak ürün dostu olduğu belirtilmiş yani ultra sıkı gözenekleri sayesinde neredeyse hiç ürün emmiyor ve ürünleriniz ziyan olmuyor, fondöten ve kapatıcı gibi ürünlerinizden maksimum verim elde ediyorsunuz. Ultra yumuşak yapısı sayesinde makyajınızı kolay, hızlı ve pürüzsüz bir şekilde uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde iz bırakmaz ve kullandığınız fondöten ya da kapatıcının kapatıcılık performansını düşürmez.

Krem, likit ve hatta toz ürünler ile birlikte kullanıma uygundur. Nemli ya da kuru kullanılabilir. Islandığında ürün genişler, daha da yumuşar ve neredeyse boyutunun 2 katına çıkar. Toz ürünler ile birlikte kullanacaksanız kuru halde kullanımı tavsiye ediliyor. Ultra yumuşak bir yapısı olduğu için temizlerken hassas olmanız, özellikle tırnaklarınızı ürüne bastırmamaya özen göstermeniz tavsiye ediliyor ve bakteri oluşumu yüzünden 2 ayda bir değiştirilmesi gerektiği söyleniyor.

Ürünün internet sitesinde bu bilgiler ve daha fazlası, örneğin hangi ürünler ile kullanılabileceği, nasıl kullanılması gerektiği, temizleme önerileri mevcut. O yüzden daha fazla uzatmadan kendi deneyimlerime geçmek istiyorum.

so fly beauty blender makyaj süngeri

Bana Göre So Fly Makyaj Süngeri

İlk olarak ben bu süngere gerçekten bayıldım. Bence her vaadini sonuna kadar yerine getiriyor. Ben Beauty Blender markasının süngerini yıllarca çok severek kullandım. Birçok markanın makyaj süngerini de denedim ama hiçbir süngeri Beauty Blender kadar beğenmedim. Beauty Blender benim için vazgeçilmezdi ta ki So Fly Poff Poff Sponge ile tanışana kadar!

Süngerin yapısı gerçekten inanılmaz, şimdiye kadar kullandığım bütün süngerlerden çok daha yumuşak, hem de kuru halinde bile! “Soft” olanı böyleyse “ultra soft” olanının yumuşaklığını düşünemiyorum bile.

Ürün sert plastik bir kutuda geliyor. Yumurta şeklinde, çok tatlı pembe bir rengi var ve bir tarafında kalp detayı mevcut. Kullanmadan önce güzelce yıkamanızı tavsiye ederim. Yıkayıp suyunu kağıt havlu ile (en hijyenik şekli bu bence) aldıktan sonra sünger şişiyor ve boyutunun neredeyse 2 katına çıkıyor. Süngeri kullanmadan önce fazla suyunu mutlaka alın yoksa üründen tam performans alamazsınız.

So Fly Sünger Ürün Tasarrufu Sağlıyor

Ben genelde pompalı fondötenlerden 2 pompa elimin üzerine alarak kullanırım ve sünger ya da fırçayla yüzüme yayarım. Bu süngeri kullanmaya başladığımdan beri 1 pompa ürün yeterli geliyor ve ben hala bu duruma şaşırıyorum. Sünger gerçekten hiç ürün emmiyor! Özellikle nemliyken. Önceden kullandığım ürün miktarının yarısı yeterli geliyor.

Mat ve yoğun kıvamlı fondötenlerin yapısını biraz inceltiyor ama kapatıcılığını düşürmüyor, ışıltılı fondötenlerle ise daha da nemli bir bitiş sağlıyor. Mesela Loreal True Match fondöten ile kullandığımda ışıl ışıl bir cilt elde ediyorum. Uygularken yüzümde bıraktığı yumuşacık his ise inanılmaz.

Kapatıcılarımı ürünün sivri tarafı ile kuruyken bile uygulayabiliyorum. Ben iki türlü kullanımını da çok sevdim. Gerçekten hızlı ve pürüzsüz bir uygulama sağlıyor ve böylece zamandan da tasarruf ediyorsunuz.

So fly makyaj süngerini inceliyoruz

Ten Makyajı Ürünleri İle Kullanımı

Sadece fondöten ya da kapatıcı değil, aklınıza gelebilecek her türlü ten ürününü bu sünger ile uygulayabilirsiniz. Mesela ben krem ve likit allıkları da bu süngerle uyguluyorum ve sonucu fırça ile uygulanmasından çok daha güzel buluyorum. Bazen de bu süngeri kullanarak transparan toz bir pudra ile göz altlarımı sabitliyorum ya da baking yapıyorum. Ayrıca krem kontür ürünlerini dağıtmak, kontür ve highlight yapmak için de mükemmel bir ürün. Sıkıştırılmış toz ürünlerinizi de kuru hali ile rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Poff Poff Sponge diğer süngerlere oranla çok daha kolay temizleniyor, zaten içine fazla ürün emmediği için yüzeyinde ya da içinde fazla ürün kalmış olmuyor, bu da ürünün başka bir olumlu özelliği. Şimdiye kadar birçok kez yıkamış olmama rağmen, diğer süngerlerde başıma gelen yırtılma sorunuyla henüz karşılaşmadım, bu da ürünü daha çok sevmemi sağladı.

Fiyatı 39,90 TL (haziran 2020) tabi bir de kargo ücreti var, So Fly internet sitesinden ya da Trendyol’dan satın alabilirsiniz. (25.06.2020)

Sonuç olarak; aldığı övgüleri sonuna kadar hak eden bir makyaj süngeri olduğunu söylemek isterim. Makyaja yeni başladıysanız ve ten ürünlerini uygulamakta zorluk çekiyorsanız sizin için de birebir bir ürün. Profesyonellerin ve makyaj seven herkesin beğenerek kullanacağını düşünüyorum. Hem paradan hem zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor üstelik muadili olan Beauty Blender’ın yarı fiyatından bile daha uygun fiyatlı.

Eğer bu süngeri denemek istiyor ama almakta tereddüt ediyorsanız mutlaka bir tane edinmenizi tavsiye ediyorum. Asla pişman olmayacağınıza, hatta sizin de vazgeçilmeziniz olacağına eminim!

Siz bu süngeri denediniz mi? Yorumlarınızı ve incelememizi istediğiniz ürün önerilerinizi bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.