Nars Radiant Creamy Concealer İncelemesi

Nars'ın bir diğer ilgi çekici ürününü sizler için inceledik, Nars Radiant Creamy Concealer hakkında merak ettikleriniz yazımızın devamında...

Nars Radiant Creamy Concealer İncelemesi
Nars Radiant Creamy Concealer İncelemesi

Bugün sizlerle birlikte NARS COSMETICS’in meşhur, Nars Radiant Creamy Concealer isimli kapatıcısını inceleyeceğiz. Belki biliyorsunuzdur; bu ürün Nars’ın en popüler ve en çok satan kapatıcısı. Hem make-up artistlerin hem de makyaj yapmayı seven hemen hemen her kadının favorisi olduğu söyleniyor. Allure dergisi okurları tarafından ödül almış olduğu da Nars’ın internet sitesinde belirtilmiş.

Yıllardır hakkında o kadar çok konuşuldu ve o kadar çok övüldü ki, ben de alıp denemeye ve yorumlamaya karar verdim.

Kapatıcı, uygulama aplikatörü bulunan, klasik tüp formunda geliyor. Bu benim sevdiğim formda olanlardan çünkü böylece fazla ürün kullanımını engelliyor, ürün ziyan olmuyor ve uygulama kolaylığı sağlıyor. Ürün 6 ml ve 30 farklı renk seçeneğine sahip. Bendeki rengi Light 2 Vanilla. Nötr alt tonlu açık tenler için uygun olanı. Özellikle açık tenliler için de uygun renk seçeneklerinin mevcut olması çok güzel. Benim cildim sarı alt tonlu olmasına rağmen göz altlarıma uygulayacağım kapatıcılarda nötr ya da pembe alt tonlu olanları tercih ediyorum. Böylece göz altlarımdaki morluk ve halkaları nötrlüyorum, eğer istersem üzerine daha açık ve sarı alt tonlu bir kapatıcı uygulayıp aydınlatma işlemi de yapabiliyorum.

Yorumlarıma Geçmeden Önce Nars Radiant Creamy Concealer Kapatıcının Özelliklerine Ve Vadettiklerine Bir Bakalım:

 • Orta ancak artırılabilir kapatıcılığa sahip.
 • Radyant yani parlak bir bitişi var.
 • 16 saat kalıcı.
 • Çizgilere dolmaz.
 • Tere, neme ve suya dayanıklıdır.
 • Bulaşma yapmaz.
 • Tüm cilt tipleri için uygundur.
 • Alkol, paraben ve parfüm içermez.
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir.
 • Göz doktorları tarafından test edilmiştir.
 • Komedojenik değildir. (Cilt üzerindeki gözenekleri tıkamaz.)

Nars Radiant Creamy Concealer, adından da anlaşılacağı gibi kremsi bir yapıya ve artırılabilir bir kapatıcılığa sahiptir. Göz altındaki koyulukları ve halkaları etkili şekilde kapatır. Ciltteki lekeler için lokal olarak uygulama yapılabilir. Nemlendirici içeriği sayesinde cildi canlı ve sağlıklı gösterir. Kat kat uygulansa bile katılaşmaz ve çizgilere dolmaz. Parlak bitişli olduğu için göz altlarına uygulandığında yorgunluk görünümünü azaltır. Tüm cilt tiplerine uygun çok işlevli bir üründür. Aydınlatır, düzeltir ve pürüzsüzleştirir. Işık yayma teknolojisi sayesinde yorgunluğu, lüks dokusu sayesinde kusurları ve ince çizgileri gizler. Kontür ve aydınlatma yapmak için de kullanılabilir.

Benim yorumlarıma gelecek olursak Nars Radiant Creamy Concealer ;

Nars Radiant Creamy Concealer Swatch

Nars Radiant Creamy Concealer'ın Kapatıcılığı

İlk söyleyebileceğim şey kapatıcılığı gerçekten çok çok iyi. Full kapatıcı bir ürün olmasa da iki kat uygulandığında mükemmel sonuç veriyor ve kalıp gibi durmuyor. Göz altlarımdaki koyu halkaları gayet güzel nötrledi ve kapattı. Bendeki çok aydınlık bir ton olmadığı için (benim cildime göre) aydınlatma etkisini fazla göremedim ama koyulukları nötrlemesi benim için gayet yeterli. Bir nevi “corrector” olarak kullanıyorum da denebilir. Siz isterseniz cildinizden bir ton açık rengini alıp aydınlatma etkisini artırabilirsiniz. Ancak yüzdeki yorgunluğu gizlediği bir gerçek. Göz altlarıma uyguladığım anda yüzüm daha canlı bir görünüme kavuşuyor. Sivilce lekelerimin üzerine de lokal olarak uyguladım ve onları da gayet güzel kapattı.

Nars Radiant Creamy Concealer Uygulanması

Fırçayla da süngerle de çok iyi dağıtılıyor. Tabi benim favorim her zaman için süngerler. Fondöten ve kapatıcı gibi ürünler uygularken sünger kullandığım zaman daha homojen bir sonuç elde ediyorum ve ürünler cildimle daha güzel bütünleşiyor.

Benim göz altlarımda çok çizgilenme problemi olmamasına rağmen çizgilerime doldu. Hayal kırıklığına uğradığım tek nokta bu oldu diyebilirim. Bunun üzerine, ürünü pudrayla sabitlemeyi denedim ama yine de çizgilerime dolmasına engel olamadım.

Nars Radiant Creamy Concealer Yapısı

Söylenildiği gibi nemlendirme özelliği çok iyi, saten ve parlak arası bir bitişe sahip. Göz altlarımı hiç kurutmadı, tabi bunda uygulama yapmadan önce göz altlarımı güzelce nemlendirmemin de etkisi olduğunu düşünüyorum. Siz de, hangi kapatıcıyı kulanıyor olursanız olun uygulama yapmadan önce göz altlarınızı ve hatta cildinizi nemlendirmeyi asla ihmal etmeyin. Unutmayın ki güzelce nemlendirilmiş bir cilt kusursuz bir makyaj uygulaması için ilk ve en önemli adımdır.

Kalıcılık

Bu ürünü cildimde 16 saat boyunca tutmadığım için o kadar kalıcı olup olmadığını bilmiyorum ama kalıcılığı benim için gayet yeterli. Makyajımı silene kadar sabit duruyor. Tere ve suya dayanıklı olması da özellikleri arasında, deneyimlemek için bileğime uygulayıp suyun altına tuttum, parmağımla ovalamama rağmen çıkmadı, sabunla zar zor temizleyebildim. 

Benim cildimde sivilcelenme problemi oluşturmadı, kusurları ve ince çizgileri gözle görülür şekilde gizledi.

Bu kapatıcıyı Nars ve Sephora mağazalarından ya da online olarak Makyaj Trendi ve Sephora’nın internet sitelerinden satın alabilirsiniz. Ürünün şu anki satış fiyatı 225 TL. (06.05.2020)

Sonuç olarak ben bu kapatıcıyı çok sevdim. Bence tek olumsuz yönü göz altlarımdaki çizgilere dolması. Onu da gün içinde birkaç müdahale ile halledebiliyorum. Bir de fiyatı bu kadar yüksek olmasaymış harika olurmuş. Onun dışında söyleyebileceğim olumsuz bir yönü yok.

Eğer Nars'ın Radiant Creamy Concealer kapatıcısını denemediyseniz ve merak ediyorsanız bir şans vermeye değer olduğunu düşünüyorum. Günlük olarak kullanmasanız da özel gün makyajlarınızda tercih edebilirsiniz.

Sizler bu kapatıcıyı denediniz mi? Denediyseniz yorumlarınızı veya varsa sorularınızı yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…