2020 Yaz Kadın Modası

Son yılların en popüler modaları, 2020 yaz kadın modası, günümüz ve geçmiş kadın modasın farklı bir açıdan değindik, ilginizi çekebilecek bir yazı oldu.

2020 Yaz Kadın Modası
2020 yaz kadın modası

Moda denen kavram son derece evrensel bir olgudur ve genelde dünyanın her yerinde aynı anda aynı renkler, desenler, tasarımlar moda haline gelir. Nitekim her yıl modaya yön veren kişiler bir araya gelerek hem kadın modası hem erkek modası için o sezonun öne çıkan trendlerini belirlerler. Kimi zaman bir önceki sezonun izleri görülse de ciddi değişimler de yaşanır. Moda denen olgunun içinde herkesin çok iyi bildiği üzere renkler, desenler, tasarımlar, kullanılan kumaşlar öne çıkar. Tüm bunlara bakarak gerek yapılan defileler, gerek ünlü modacıların açıklamalarına istinaden bu yazıda 2020 yaz kadın modası hakkında bilgiler vereceğiz.

Ana hatları ile bakıldığında bu yazının ilerleyen kısımlarında da görüleceği üzere sekiz detay bariz biçimde öne çıkıyor. Kadınlar hangi yaşta, hangi statüde olursa olsun bunları kullanacaklar. Burada işin püf noktası kendine yakışanı bulmak ve tepeden tırnağa tüm detayları birlikte kullanmamak.

Öne Çıkan Desenler

Kadın giyim işin özünde başlı başına bir olgu. Erkek giyimine kıyasla çok daha ince detayları var. Tam da bu bağlamda bakıldığında desen açısından da son derece zengin olduğu görülüyor. Bu yaza damgasını vuracak desenlerin başında kendinizi Hawaii Adaları’ndaymış gibi hissedebileceğiniz tropik desenler ağır basıyor.

Hazır giyim ürünlerinin bir çoğuna bakıldığında gömleklerde, elbiselerde, eteklerde egzotik desenler ağır basarken, kendinizi doğanın bir parçası gibi hissedebileceğiniz çok sayıda kıyafet var. Üstelik birçok ünlü modacı da bu sezonun giyim tarzları içinde bunlara yer vermiş durumda bulunuyor. Yine küçük çiçek desenli olan ve bir önceki sezondan devam eden desenler de yok değil.

2020 Yaz Kadın Modası Renkleri

2020 Yaz Kadın Modası Renkleri

Desen konusuna değindikten sonra hangi renkler öne çıkıyor sorusunun da yanıtını vermek gerekir ise belki çok şaşıracaksınız ama bu yaz modacıların tercihi siyah oldu. Tepeden tırnağa siyah giyilebileceği gibi, içinde siyah olan kıyafetler de tercih edilecek gibi.

Bunun yanında, siyah kullanmak istemeyenler için canlı renkler de son derece revaçta. Özellikle "Pantone" tarafından yılın rengi ilan edilen “klasik mavi”, ateş kırmızısı, geçen sene de moda olan mercan rengi, hardal sarısı olarak adlandırılabilecek olan canlı sarı tonları bu yaza damga vuracak olan diğer renkler olarak karşımıza çıkıyor. Bej rengi ise dış giyim ürünlerinin vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor.

Öyküsü Olan Giysiler

Aslında insan yaşamı başlı başına bir öykü ve modacılar da bu yaz 2020 yaz kadın modası içinde öyküsü olan giysilere yer vermiş durumda. O yüzden bu yaz çok daha farklı, önceki yıllarda karşımıza çıkmayan kıyafetlere denk gelmeniz mümkün. Nedir bu öyküsü olan kıyafetler derseniz kendi içinde bir bütünlüğü olan, birlikte kullanıldığı zaman ortaya bambaşka bir görüntü çıkan giysiler. Yani örnek vermek gerekirse birçok defilede karşımıza çıkan kısa ve rahat şortlar bu alanda ilk başta söylenebilecek olan giysiler. İspanyol paçalar, dünden bugüne yansıdığı net bir biçimde görülen kese kağıdından yapılmış bir bez izlenimi veren giysiler. Tarzınız ile farkınızı ortaya koymak isterseniz butiklerde ya da ünlü moda evlerinde çok özel, çok elegance tasarımlar bu yaz sizin için mevcut olacak.

Geçmişe Dönüş ve Diğer Öne Çıkan Detaylar

Dünya moda tarihinde aslında 70’li yılları ayrı bir yere koymak lazım. Çünkü son derece kendisine özgü bir dönem. Nitekim dönem dönem ünlü Amerikan filminin isminin yaptığı çağrışımda olduğu gibi geçmişe dönüş oluyor. Bu yaz da 70’li yıllara ciddi bir dönüş var. Gerek kesim, gerek doku olarak modernize edilmiş giysiler mevcut. Üstelik son derecede şık elbiseler ve etekler var.

Bu yaz el emeği göz nuru çok sayıda giysi var. Son derece naif ve özel giysiler var. Bunun yanında yine bu yaz sezonunda öne çıkan bir diğer önemli detay ise kadınların sanki evlerinden, hatta yataklarından çıkmış gibi görünen, ütü derdi olmayan, bol, salaş, rahat giysiler ile istedikleri her yere gidebilecek olmaları.

2000'li yıllar kadın modası

90'lı yıllar kadın modası

80'li yıllar kadın modası

70'li yıllar kadın modası

60'li yıllar kadın modası