İnceleme

NARS ORGASM ALLIK İNCELEMESİ

Pinterest LinkedIn Tumblr

İlk postum ve inceleme yazılarımın başlangıcı çok sevdiğim bir allık olan Nars Orgasm allık üzerine olsun istedim. Makyajla ilgilenip de bu allığı duymayan kadın yoktur herhalde. Kendisi dünyanın en ünlü allığı diyebiliriz. Aynı zamanda dünya çapında en çok satan allık. Nars ürünlerinin kalitesi zaten tartışılmaz. Orgasm içinde altın renkli ışıltıları olan pembe bir allık. Pembe fakat soğuk alt tonlu bir pembe değil, şeftali pembe de diyebiliriz, içindeki altın ışıltılar sayesinde yüze sıcak bir canlılık katıyor. Her cilt tonuna uyum sağlıyor, her ten rengine çok yakışıyor! Şimdiye kadar cildine uygulayıp da yakıştırmadığım kimse olmadı.

Nars Orgasm allık ilk izlenim

Ürün 4,8 gram, Nars’ın klasik kauçuk ambalajında geliyor. Son zamanlarda farklı ambalajlarda da piyasaya sürülmeye başladı. Nars Mini Duo Laguna Orgasm setinin içinde de yer alıyor. Bendeki klasik siyah ambalajlı olanı. Nars’tan herhangi bir ürün kullandıysanız ambalajlarının tuhaf bir yapıya sahip olduğunu ve çok kir tuttuğunu bilirsiniz. Temizlemesi biraz zor oluyordu fakat yaptığım araştırmalarda bebe yağı ile temizlendiğinde ilk günkü gibi olduğunu öğrendim ve bu bilgi hayatımı kurtardı ☺ bebe yağıyla gerçekten tertemiz oluyor. Yağ bazlı makyaj temizliyecileri de aynı işi görebilir. Herhangi bir Nars ürününe sahipseniz bu taktiği denemenizi bir make-up artist‘i olarak tavsiye ederim.

Allık yapısı ve pigmentasyonu

Yapısına gelecek olursak; tamamen ışıltılı bir allık. İçindeki altın renkli simler bazen yüzde belli olabiliyor fakat beni rahatsız etmiyor. Pigmentasyonu gayet yerinde, ne çok ne az. Allık için ideali de bu bence. Çok pigmentli olan allıkları uygularken bazen sıkıntı yaşayabiliyoruz biliyorsunuz. Ben Nars Orgasm allığı kullanırken, doğal kıllı bir fırçayla uygulamayı tercih ediyorum ve çok güzel sonuç elde ediyorum. (Genelde Mac’in 168 numaralı fırçasını kullanıyorum.)

Kalıcılığına gelecek olursak söyleyebileceğim tek şey harika! Sabah uyguluyorum ve gün boyu sabit kalıyor. Kısacası dünya üzerindeki birçok kadın gibi ben de bu allığın bir hayranıyım. Ürünün bence en kötü tarafı fiyatı. Şu an Nars mağazalarında ve Sephora’larda 245 TL indirimsiz fiyatı. Makyaj Trendi ve Trendyol’dan da online olarak satın alınabiliyor ve bildiğim kadarıyla Makyaj Trendi özel günlerde sık sık indirim yapıyor. Hala denememiş olanlar indirim dönemlerinde şans verebilir.

Makyaj fırçaları hakkındaki yazımızı okudunuz mu?


blank

Merhaba ben Deniz, yaklaşık 12 yıldır makyajla içli dışlıyım. Yeni çıkan ürünler, makyajda yeni teknikler beni her zaman çok heyecanlandırmıştır. Yeni ürünler denemek, keşfetmek en sevdiğim şeylerden biri. Kendime ve başkalarına makyaj yapmak en büyük tutkum. Makyaj fırçaları ise ilk ve en büyük aşkım! Bu sebeple, makyaja olan ilgimi profesyonelliğe dönüştürmek istedim ve makyaj eğitimi aldım. Şu an freelance olarak makyaj artistliği yapmaktayım. e-posta: denizisbil@makemeup.org

Yorumunuz:

Pin It
makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj makyaj