Güzellik

2020 Trend Saç Renkleri Ve Modelleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Her kadın parlak, canlı, bakımlı ve güzel görünen saçlara sahip olmak ister. Saçlarının istediği modele ve renge sahip olması hangi kadını mutlu etmez ki? Bu nedenle zaman zaman trend olan saç renkleri ve modellerini kendimizde denemek isteyebiliriz.

Her yıl değişen trendlerle birlikte, neredeyse her on yıllık süreçte de belirli trendler ortaya çıkar ve hemen hemen tüm kadınlar o trendlere ayak uydurmaya çalışır. Örneğin 50’lerin, 60’ların, 70’lerin ve 80’lerin saç modelleri tamamen birbirinden farklıdır. Özellikle 80’lerdeki abartılı modelleri unutmak mümkün mü? 90’lardan itibaren tekrar sadeliğe dönülmüş olsa da 2020 yılına gelene kadar birçok farklı trend de ortaya çıkmıştır. Gelin isterseniz ‘’2020 İlkbahar – Yaz Trend Saç Renkleri Ve Modelleri‘’ nelermiş onlara bakalım. 

2020 İlkbahar – Yaz Trend Saç Renkleri:

Küllü Sarı Saç Rengi: Saçı daha modern, daha soğuk tonlu ve daha doğal gösteren küllü sarı rengin diğer sarılardan farkı, griye dönük yansımalar içermesidir. Soğuk alt tonlu bir cilde sahipseniz ve beyaz tenliyseniz küllü sarı saç rengi size çok yakışacaktır.

küllü sarı saç rengi

Kumral Saç Rengi: Kumral saç renginin de, sarı saçta olduğu gibi farklı tonları vardır. Örneğin küllü kumral, açık kumral, koyu kumral gibi… 2020 ilkbahar – yaz sezonunun trend saç renkleri arasında kumral da yer alıyor. Kumral saç renginin doğru tonunu yakalarsanız, her ten rengiyle uyumlu olabilir. Örneğin beyaz tenlilere daha açık kumral tonları yakışırken, esmerlerde koyu kumral tonları daha hoş duracaktır.


Bal Köpüğü Saç Rengi: Kumral ile sarı saç rengi arasında olan bal köpüğü saç rengi içinde altın ışıltılar barındıran sıcak tonlu bir renktir. Bu saç rengi en çok açık buğday ten rengine yakışıyor.Yani sıcak alt tonlu bir cilt tonuna sahipseniz bal köpüğü rengini deneyebilirsiniz. Esmer ten rengine sahip olan kadınlar için tavsiyem ise bu renk yerine bal karamel saç rengini kullanmaları yönünde olacaktır.  

bal köpüğü saç rengi

Karamel Saç Rengi: Bal köpüğü saç renginden tutun da koyu kahverengilere, kızıl tonlarına kadar pek çok rengi içerisinde bulunduran karamel saç rengi için dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ten renginize yakışacak olan tonu seçmektir.

Karamel Saç Rengi

Bakır Tonlu Saç Renkleri: Adını trend saç renkleri listesine çok sık yazdıran bakır, 2020 İlkbahar – Yaz trend saç renkleri kategorisine de yazdırmayı başardı. Sıcak alt tonlu olan bakır saç rengi iddialı ve ışıl ışıl parlayan saç rengi isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Tabi ki yine dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ten rengi, eğer çok esmer bir tene sahipseniz bu renkten uzak durmanızı tavsiye ederim. 

bakır saç rengi

Pastel Saç Tonları: Bu sezon pastel renkler içerisinden en çok şeftali tonlarının popüler olduğunu söylemek mümkün. Burada da ten rengimizi göz önüne alarak bir seçim yapmak daha doğru bir hareket olacaktır.


Balyajlı Saçlar: Bu yılın ilkbahar – yaz sezonunda da sanki güneşte açılmış gibi doğal ışıltılı, balyajlı saçlar gündemde. Burada ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta geçişlerin doğal olması ve çizgi şeklinde görünmemesi.


Turkuaz Saç Tonları: Çok dikkat çekici ve oldukça güzel görünen saç rengi trendlerinden bir diğeri de turkuaz tonları. Renkli saçlardan hoşlananların en çok tercih ettiği renklerden biri de bu renk oluyor.


Ombreli Saçlar: Ombre modasının geçtiğini düşünüyorsanız, yanıldığınızı söylemek isterim. Havaların ısınmasıyla, saçlarının güneşten açılmış gibi görünmesini isteyenler, bu sezon da trend olan ombreden vazgeçemiyor. Özellikle sarı tonlu ombreler geçtiğimiz senelerde de olduğu gibi oldukça popüler.


Pembe Ombreli Saçlar: Pastel tonların bu sezon oldukça popüler olduğunu zaten söylemiştik. Renkli ombrelerin de bu sezon oldukça ön plana çıktığını görebiliriz. Özellikle pembe tonların daha trend olduğu bu sezon, siz de bir değişiklik yapmak isterseniz pembe ombreyi deneyebilirsiniz.


Çikolata Kahve Saç Rengi: Çikolata kahve, içerisinde altın ışıltılar barındıran bir renktir. Neredeyse bütün ten renklerine yakışan çikolata kahve saç rengi, kahve tutkumdan vazgeçmem ve saçımda ışıltı isterim diyenlerin ilk tercihi oluyor.

Çikolata saç

Lavanta Saç rengi: Pastel tonlardan olan lavanta saç rengi, bu sezon oldukça popüler. Eğer siz de lavanta rengini beğeniyorsanız, hazır trend olmuşken bu saç rengini deneyebilirsiniz. 


2020 İlkbahar – Yaz Trend Saç Modelleri:

Camdan Saç Modeli: Küt ve düz yani bob modele verilen isim olan camdan saç modeli bu sezon da oldukça popüler. Bu modeli yüz şeklinizi dikkate alarak yaptırmanız avantajlı olacaktır.

Örgü Saç Modeli: Salaş ve klasik örgülerin ön planda olduğu bu sezonda, siz de bol bol örgülü saç modellerini kullanabilirsiniz. Salaş ya da diğer trend örgü modellerinin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, profesyonel birinden yardım alabilirsiniz. 

Islak Görünümlü Saçlar: Islak görünümlü saçlar, geçen senelerde olduğu gibi bu ilkbahar – yaz sezonunda da oldukça popüler. Özellikle yaz akşamları,  katılacağınız davetlerde bu saç modeliyle çok şık ve cool görünebilirsiniz.

 ● Yandan Ayrılmış Saç Modeli: Saçlarınızı bu sezon ortadan değil, yandan ayırarak kullanmayı deneyin! Bu sezon trend olan bu saç modeli eminim size de çok yakışacak. 

Kaküllü Saç Modeli: Saçlara farklı bir hava ve tarz katan kakül, yüz hatlarına uygun kesilirse eminim ki size de çok yakışacak. Üstelik bu sezon kaküllü saçlar çok trend. 

Pixie Saç Modeli: Çok tarz ve dikkat çekici görünen kısa kesilmiş pixie saç modelini denemek istiyor ancak bir türlü cesaret edemiyorsanız, bu sezon trend olmuşken mutlaka denemelisiniz. 

Uzun Saç Modelleri: Düz kesilmiş ve uzun saçlar da bu sezon oldukça trend. Doğru bakımı yaparak sağlıklı ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz. 

Plaj Dalgaları (Beach Waves): Denizden çıktıktan sonra kendi kendine kuruyup şekil almış gibi görünen doğal dalgalı saçlar benim tüm bu trendler arasından kesinlikle favorim! Özellikle günümüzde her şeyin doğalı ön plandayken, doğal görünümlü bu saç modelini bu sezon mutlaka denemelisiniz! Bu saç modelini elde edebilmek için, deniz tuzu içeren saç spreylerinden yardım alabilirsiniz. Ya da kalın uçlu bir saç maşası ile saçınıza dalga verdikten sonra, parmaklarınız yardımıyla bu dalgaları açarak aynı görünümü yakalayabilirsiniz.

2020 İlkbahar – Yaz Trend Saç Renkleri ve Modelleri hakkındaki içeriğimiz umarım sizler için faydalı olmuştur. Sizin bu sezon favori saç renk ve modelleriniz neler? Yorumlarda belirtirseniz çok seviniriz.


Merhaba ben Deniz, yaklaşık 12 yıldır makyajla içli dışlıyım. Yeni çıkan ürünler, makyajda yeni teknikler beni her zaman çok heyecanlandırmıştır. Yeni ürünler denemek, keşfetmek en sevdiğim şeylerden biri. Kendime ve başkalarına makyaj yapmak en büyük tutkum. Makyaj fırçaları ise ilk ve en büyük aşkım! Bu sebeple, makyaja olan ilgimi profesyonelliğe dönüştürmek istedim ve makyaj eğitimi aldım. Şu an freelance olarak makyaj artistliği yapmaktayım. e-posta: denizisbil@makemeup.org

Yorumunuz:

Pin It